Wynajem i sprzedaż:

  • domków holenderskich
  • domków angielskich
  • przyczep campingowych

Tel. 510 328 545

ul. Limanowska 26, 33-395 Chełmiec (koło Nowego Sącza)

Strona główna » Blog » Na co zwrócić uwagę przy zakupie domku holenderskiego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domku holenderskiego?

Decyzję o zakupie domku holenderskiego podejmuje coraz więcej osób. Nic dziwnego, bo to doskonała odpowiedź na potrzeby tych, którym zależy na komforcie odpoczynku na działce rekreacyjnej czy obniżeniu kosztów, związanych z zakupem własnych czterech kątów. Aby jednak móc w pełni wykorzystać potencjał mobilnych domów warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Tym, którzy właśnie stoją przed takim wyzwaniem podpowiadamy, czym kierować się, wybierając dom w stylu holenderskim i jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom.

Najważniejsze wskazówki przy zakie domku holenderskiego

Domek holenderski – mały metraż, duże możliwości?

Sceptycy domków holenderskich bardzo często podkreślają ograniczone możliwości, związane ze stosunkowo niewielkim metrażem mobilnych budynków. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, o czym warto wiedzieć już na etapie zakupu. Mały domek holenderski, jeśli zostanie praktycznie urządzony, może zapewniać komfort porównywalny do tego, jaki dają niewielkie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym. I to właśnie metraż powinien być jednym z najważniejszych aspektów, decydującym o wyborze domu w stylu holenderskim. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostępne są zarówno budżetowe domy mobilne, jak i obiekty o podwyższonym standardzie, z większą liczbą pomieszczeń i znacznie bogatszym wyposażeniem.

Czy mały domek holenderski jest wygodny?

Jak już wspomnieliśmy, mały domek holenderski może zapewniać komfort podobny do tego, jaki dają kawalerki i niewielkie mieszkania w blokach. Jego atutem będzie jednak cisza, spokój i brak konieczności dostosowania się do reguł, rządzących codziennością w budownictwie wielorodzinnym. Aby jednak dom w stylu holenderskim spełniał nasze oczekiwania, warto przed zakupem sprawdzić kilka niezwykle istotnych aspektów, wpływających w istotny sposób na jakość codziennego funkcjonowania. Będą to z pewnością:

  1. instalacje, konieczne do podłączenia mediów (wodna, kanalizacyjna, elektryczna i gazowa, zwłaszcza gdy przedmiotem inwestycji jest domek całoroczny),
  2. umeblowanie – mały domek holenderski będzie posiadał wyposażoną kuchnię z lodówką i kuchenką, łazienkę z toaletą i przynajmniej jedną sypialnię z łóżkiem. Domy w stylu holenderskim o podwyższonym standardzie oferują często również takie udogodnienia, jak zmywarka czy osobna łazienka z pralką, choć ich cena jest znacznie wyższa.

Jak zorganizować przestrzeń w domku mobilnym?

Jak zaaranżować dom w stylu holenderskim?

Jeśli chodzi o domki holenderskie kupno powinno opierać się na kilku istotnych czynnikach. Wiesz już o instalacjach, wyposażeniu i metrażu. Warto teraz skupić się nieco na aranżacji wnętrza, gdyż to ona będzie rzutowała w znacznej mierze na komfort życia mieszkańców. I to właśnie oni decydują na ogół o umeblowaniu i wystroju kolejnych pomieszczeń. Kupując duży lub mały domek holenderski, warto jednak zwrócić uwagę na wolną przestrzeń, którą można dopasować do swoich potrzeb, a także ilość gniazd sieciowych i ich umiejscowienie, mające istotny wpływ na przyszły wystrój wnętrza.

Nowy czy używany – czym kierować się, podejmując ostateczną decyzję?

Kupując dom w stylu holenderskim należy dołożyć wszelkich starań, by życie w nim było jak najbardziej komfortowe. Takie mogą zapewnić zarówno nowe, jak i używane obiekty. Decydując się na kupno domku holenderskiego z drugiej ręki, należy w szczególności zwrócić uwagę na:

  1. koszty transportu, które nie zawsze są wliczone w cenę obiektu,
  2. stan domku – przede wszystkim na korozję, która może pojawić się w przypadku braku regularnych konserwacji i napraw,
  3. ewentualną wilgoć, którą zaobserwować można na ścianach domku,
  4. ocieplenie i szczelność okien – zwłaszcza w przypadku obiektów całorocznych.

Kupując mały domek holenderski używany, warto również przetestować sprawność instalacji, zwracając szczególną uwagę na wszelkie mankamenty, wymagające dodatkowych inwestycji. Ci, którzy nie chcą przeprowadzać kosztownych renowacji, mogą zdecydować się na jego nabycie u producenta, choć w tym wypadku cena domku holenderskiego będzie zdecydowanie wyższa.

Ile kosztuje domek holenderski całoroczny?

Ostatnim, choć wcale niemniej istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie domku holenderskiego, jest jego cena. To, ile kosztuje domek holenderski całoroczny czy sezonowy, uzależnione będzie od kilku czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim metraż, standard wyposażenia oraz stan obiektu, jeśli jest on kupowany z drugiej ręki.O ile małe domki holenderskie można kupić już za ok. 50 000 zł, o tyle zakup domu w stylu holenderskim o podwyższonym standardzie, będzie wymagał już znacznie większej inwestycji. W zależności od wybranego wariantu, może on kosztować od 100 do nawet 200 tys. zł.

Warto pamiętać jednak, że to, ile kosztuje domek holenderski, przekłada się w znacznej mierze na komfort życia, co jest niezwykle istotne w przypadku obiektów, wykorzystywanych niezależnie od pory roku i panującej na zewnątrz temperatury.

Mobilne domki - skorzystaj z naszej bogatej oferty!